1. YAZARLAR

  2. Kadir YAYINTAŞ

  3. Herkes işini yapsa
Kadir YAYINTAŞ

Kadir YAYINTAŞ

sektörel yayın
Yazarın Tüm Yazıları >

Herkes işini yapsa

A+A-

Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci maçta Fenerbahçe sahasında Beşiktaş’ı konuk etti. 57. dakikaya kadar maç gerçekten çok sıkıcıydı. Yani ilk yarının ortalarında Pepe’nin kırmızı kart görmesine rağmen pozisyon yönünden kısır bir maç oldu. Olaylara gelecek olursak Quaresma köşe vuruşu kullanmak için köşe gönderisine gittiğinde yabancı maddeler atılması ve bu yabancı maddelerin atılmasının ardından Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel’in gidip taraftarlarını sakinleştirmeye çalışmasıyla başladı

. Bu olaydan sonra iki kere maç durdu. Belki hakem Mete Kalkavan maçı o olaylardan sonra tatil etseydi böyle kötü olaylar olmazdı. Maçta 53 veya 54 dakikada yedek kulübesinin arkasında yer alan tribünden Tolga Zengin’e küfürler ediliyor, ölmüş annesine aynı şekilde küfürler ediliyor.

O da karşılık verince orada kargaşa olunca Şenol Güneş’te o kargaşa olan yere hareketlenip Tolga’yı sakinleştirmeye çalışıyor. Tam o anda kafasına yabancı cisim geliyor. Daha sonra buz tedavisi yaptıktan sonra çıkış tüneline yöneldiği anda kafasına çakmak isabet ediyor. Ve ŞENOL Güneş’in düştüğünü gören Mete Kalkavan maçı tatil etme kararı veriyor

. Bu olaylardan sonra birçok kişi yorum yaptı, kendi takımlarının lehine yorum yapanda oldu, ortada kalan da oldu. Kendi takımlarını savunanlar bence haksız. Mesela maçın ardından konuşan yorumcu Emre Bol’un “Şenol Güneş’in Fenerbahçe fobisi devam ediyor.” demesi bence çok yanlış. Sanki Şenol Güneş’in bilerek ve isteyerek kafasına 5 dikiş atıldı. Veya Müge Anlı’nın “ Futbolcular taraftara saldırmayacak, taraftarlar her şeyi diyebilir.” demesi de çok yanlış. Yani satıcı ile tüketici arasındaki ilişki gibi. Taraftar istediğini söylesin futbolcular da ya kulaklarını tıkasın ya da özür dilesin.

Bence doğru olan taraftar işini yapsın, yani takımını desteklesin. Futbolcuda işini yapıp oyununu oynasın. Böyle devam ederse her derbi maçının ardından oyunu konuşacağımıza böyle kavgaları konuşuruz.          

 

Bu yazı toplam 532 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar