1. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  2. Eski teknolojiler dijital dönüşümü engelliyor
Eski teknolojiler dijital dönüşümü engelliyor

Eski teknolojiler dijital dönüşümü engelliyor

Cloud Industry Forum tarafından yapılan araştırma, işletmelerin 10’da 9’unun eski teknolojileri dijital dönüşümün önünde engel olarak gördüğünü ortaya koydu.

A+A-

Yönetim Danışmanları Derneği tarafından 25. Nisan.2018 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan Management Forum Türkiye süresince “ Yönetimde Yenilikçilik ve Değişim “ teması ile Kobi’lerin gelişimi için yeni stratejiler paylaşılacak.

Teknoloji ile Finansal Yönetim

Management Forum süresince ele alınacak olan “ Teknoloji ile Finansal Yönetim “ başlığı altında , özellikle Finansal büyümeden üretime dönük büyüme modellerine geçişte , finansal kaynakların kullanımı , Kamu tarafından sağlanan finansman Kaynakları , işletme bütçe yönetimi ve finansal risk ölçümlerinde teknoloji kullanımları başlıkları ele alınacak.

Kobi’lerin gelişimi ekonominin gelişimidir.

Kobi’lerin %99 ‘unu oluşturduğu Türkiye ekonomisinde , firmaların %80 gibi büyük bir çoğunluğu 10 yılın sonunda kapanmaktadır.Kobi’lerin yönetim becerilerinin gelişimi ve sürdürülebilir yapılar oluşturulması , ülke ekonomimizin her noktada gelişimine önemli katkı sağlayacaktır.

Kamu tarafından Kobi’lere yönelik KOSGEB aracılığı ile sağlanan teşviklerin , uzun dönemli faydaya dönüşmesi Dünya’da Türkiye’nin rekabet gücünü artıracaktır.

Rekabet üstünlüğünü elde etmek için sanayinin dijitalleştiği günümüzde , Kobi’ler Endüstri 4.0 sürecine başarı ile adapte olabilmeleri için önemli bilgilerin paylaşılacağı forum süresince 20 fikir lideri deneyim ve bilgilerini paylaşacaklardır.

Kobi’lerin stratejik planlamaları için başlangıç noktasında bilgi paylaşımının sağlanacağı Management Forum Türkiye , Eylül ayı itibari ile tüm Türkiye’de workshop olarak Kobi’lere yönelik Finans Yönetimi, Stratejik Planlama , Kalite Yönetimi ile ilgili eğitimler düzenleyecektir.

25.Nisan.2018 ‘de düzenlenecek forum için kayıtlar ücretsiz olup , hedef üretime dayalı ekonomik model için sivil toplum katkısını bir üst düzeye taşımaktır.

Bu haber toplam 462 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.